Yükleniyor...

TÜRKCS Profesyonel Online Oyun Sunucuları Hizmet Sözleşmesi


1 - Taraflar ve tanımlar

Bu sözleşmede geçen taraf ve tanımlar aşağıdaki gibi anılacaktır.
1.1 - TÜRKCS: https://www.turkcs.net adresinde faaliyet gösteren profesyonel online oyun sunucu hizmeti sağlayan TÜRKCS PROFESYONEL ONLİNE OYUN SUNUCULARI sözleşmenin bundan sonraki bölümünde kısaca "TÜRKCS" olarak anılacaktır.
1.2 - Hizmet: TÜRKCS tarafından sağlanan ve https://www.turkcs.net adresinde bulunan tüm ek paket özellikleri ile birlikte oyun sunucu ve ses sunucu paketleridir. Sözleşmenin bundan sonraki bolümünde "Hizmet" olarak anılacaktır.
1.3 - Müşteri: https://www.turkcs.net adresindeki sunulan Hizmet'leri kiralayarak kullanıma başlayan ve/veya devam eden kişi ve kuruluşlardır. Sözleşmenin bundan sonraki bolümünde "Müşteri" olarak anılacaktır.
1.4 - Müşteri paneli: https://trcsmusteri.turkcs.net adresinde bulunan sunucu kiralama, muhasebe, bilgi platformu gibi birçok işlemlerin müşteri tarafından alınan hizmetler için yapılmasını sağlayan müşteri paneli sistemidir. Sözleşmenin bundan sonraki bölümünde "Müşteri paneli" olarak anılacaktır.
1.5 - Sunucu paneli: https://trcssunucu.turkcs.net adresinde bulunan işlevsel sunucu kontrolünü müşteri'ye hizmetleri için sağlayan gelişmiş sunucu kontrol paneli sistemidir. Sözleşmenin bundan sonraki bölümünde "Sunucu paneli" olarak anılacaktır.
1.6 - Hizmet süresi: Müşteri tarafından alınan hizmetin süresidir. Bu süre boyunca müşteri bu sözleşmeyi kabul ve taahhüt etmiş olur. Sözleşmenin bundan sonraki bolümünde "Hizmet süresi" olarak anılacaktır.
Taraflar (TÜRKCS ve Müşteri) bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2 - Sözleşme’nin yürürlük tarihi ve süresi

2.1 - TÜRKCS, https://www.turkcs.net ve https://www.turkcs.org alan adlarını kapsayan oyun ve ses sunucusu barındırma firmasında bulunan hizmet paketi ve içeriklerini kiralamak için müşteri paneline kaydolan müşteri bu sözleşmeyi kabul etmiş varsayılmaktadır.
2.2 - Sözleşme süresi; müşteri’nin müşteri paneline kaydolduğu tarihten itibaren başlar ve yazılı fesih istediğinin iletilip kabulüne kadardır.
2.3 - Sözleşme’nin, süresinden önce feshi halinde, TÜRKCS tarafından müşteri’ye herhanbi bir ücret iadesi yapılmaz.

3 - Muhasebe ve sunucu ücretlendirme

3.1 - Müşteri paneli ile yüklenen veya hesapta bulunan bakiye iade edilemez, farklı bir hesaba devredilemez.
3.2 - Sunucu fiyatları tamamen KDV ve tüm ek ücretler dahil olmak üzere paketlerde yer almaktadır, ek ücret, ek vergi vb. gibi fiyata ek ücretlendirme yapılmamaktadır.
3.3 - Sunucu fiyatlarında oluşan değişiklikler müşteri’ye yansıtılacak ve güncel fiyatlar üzerinden ücretlendirme yapılacaktır.
3.4 - Sunucu hizmeti alımında, hizmet süresi bitiminden önce sunucu iptali/kapatma işlemi yapıldığında herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
3.5 - TÜRKCS müşterilerine 1 gün ödeme süresi tanımaktadır, ödeme günü olan sunucu teslim tarihinden 1 gün sonraya kadar ödeme yapılabilir.
3.6 - Müşteri verilen sürede ödeme yapmamış ve hiçbir gerekçe gösterilmemiş ise, gün içerisinde panel erişimi, ve o gün içerisinde gece saat 23.59’da sunucusu silinerek/sıfırlanarak kapanacaktır.
3.7 - Müşteri sunucusuna 1 ay ila 1 yıl arası ödeme gerçekleştirebilir.

4 - Müşteri Bilgileri

4.1 - Kayıt olma esnasında müşteri, kayıt bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amaçlı olarak, bizim istediğimiz kişisel bilgilerini, telefon numarasını, adını, soyadını, TC kimlik numarasını, doğum tarihini ve ev adresini doğruluğundan emin olması ve yanlış bilgi vermemesi kesinlikle zorunludur.

5 - Sorumluluklar

5.1 - TÜRKCS adı altında satışa sunulan sunuculardaki hiçbir dosya hak ihlali gerçekleştirmemektedir ve tüm eklenti/mod dosyaları TÜRKCS’ye aittir, bu çerçevede sunucu sahibi olan müşteri, yaptığı düzenlemelerden sorumludur, sunucu kontrol paneli aracılığı ile yapılan işlemler kayıt altına alınmaktadır, sorun olduğu taktirde müşteri hareketleri incelenecektir.
5.2 - Sunucu ile birlikte ve kontrol panelinden kurulabilir tüm eklenti ve araç gereçlerin indirilmesi, sunucu reklamları, adminler vb. dosyalar haricinde kaynak kodlarının editlenmesi, eklentinin dışarıdan farklı kurumsal yayımcı aracılığıyla eklenmesi (müşteri'nin özel eklentileri hariç) gibi hususlar KESİNLİKLE yasaktır ve kayıt altına alınmaktadır. Farklı bir eklenti gereksinimi durumunda müşteri TÜRKCS destek ekibine istekte bulunarak 48 saat içerisinde gerekli eklentiyi kurdurabilir.
5.3 - Sunucu kontrol panelimiz olan TRCS sunucu paneli giriş bilgilerinin 3. kişilere verilmesi yasaktır. Müşteri ana panel aracılığı ile kısıtlı yetkiler vererek alt kullanıcı oluşturabilir, alt kullanıcı üst limiti ise 1 kullanıcıdır.
5.4 - Müşteri tüm ödeme yöntemleri ile yaptığı bakiye ekleme işlemlerinde kullandığı kaynaklardan sorumludur ve doğabilecek tüm maddi veya manevi zararları kabul ve taahhüt eder. İllegal veya hak ihlali içeren ödeme yapılması durumunda TÜRKCS tüm müşteri bilgilerini gerekli adli mercilere bildirmekle yükümlüdür.
5.5 - Müşteri, sahip olduğu yönetimsel erişim haklarını kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir durumdan dolayı herhangi bir sorun yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve maddi/manevi zararı karşılamayı taahhüt eder.
5.6 - Müşteri sunucu süresi bitiminden 1 gün sonraya kadar ödeme yapmaması durumunda TÜRKCS, müşteriye verilen hizmetlerin tamamını durdurma hakkına sahiptir.
5.7 - Müşteri'nin sunucularımız üzerinde telif hakları ve T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurması yasaktır.
5.8 - Sunucularımız üzerinde farklı bir kurum reklamı yapmak veya uzak bir sunucuya yönelik illegal işlemlerin tespiti, bu aktivitelere ait ilgili kurumlardan bildirim gelmesi ya da tespiti halinde müşteri sunucuları ve hesabı kalıcı olarak kapatılır.
5.9 - Müşteri bilgilerinin yanlış veya geçersiz olması durumunda TÜRKCS hiçbir açıklama gözetmeden sunucuyu kapatma yetkisine sahiptir.

6 - Askıya alınma ve fesih

6.1 - Müşteri bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde veya beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde TÜRKCS sunucu ve hesabını herhangi bir bildirim sunmadan kapatma hakkına sahiptir.
6.2 - Askıya alma veya fesih durumunda hizmet yönetimine ve erişimi her platform ve ağdan engellenecektir.
6.3 - Askıya alma ve fesih durumunda bakiye iadesi, alınmış hizmet ücreti iadesi yapılmaz.
6.4 - Askıya alınma durumu kalıcıdır ve sadece yazılı beyan ile sonuca bağlanabilir.
6.5 - Fesih durumunda TÜRKCS Müşteri bilgilerini silme hakkına sahiptir.

7 - Güvenlik

7.1 - Müşteri tarafınca bize iletilen kişisel bilgiler tarafımızca gizli tutulmaktadır ve hiçbir şekilde paylaşılmamaktadır.
7.2 - TRCS PANEL SYS sistemi içerisinde bulunan sunucu detaylı bilgileri, ftp adresi, sunucu id, gibi veriler müşteri tarafınca kimseyle paylaşılmamalı ve iyi korunmalıdır.
7.3 - TÜRKCS'nin https://www.turkcs.net/iletisim.php adresinde bulunan hesapların haricinde hiçbir kişi ve kurumla ilgisi yoktur, lütfen bu tür kişi ve kurumlara itibar etmeyiniz, aksi taktirde oluşacak hack vb. durumlarından firmamız sorumlu değildir.

8 - Sözleşme

8.1 - Sözleşme kabul edilmeme ve kabul edilmediği halde sunucu kiralama gibi bir durum mümkün değildir. Sözleşme kabul edilmeden hiçbir satış tarafımızca gerçekleştirilemez.
8.2 - TÜRKCS müşterilere bildirmek şartı ile sözleşmede değişiklik yapma ve ekleme yapma yetkisine sahiptir.

Sözleşme Versiyon 2019.0.2 - Son düzenleme 28/02/2019